Asi všichni znáte ten pocit, kdy stojíte na svahu, připraveni spustit se po bílém sněhu, ale přes oslnění a špatnou viditelnost to prostě nemůžete pustit naplno…kdy odpalujete míček směr jamka 9, ale přes vytrvalé slunce neodhadnete dobře vzdálenost… kdy šlapete do pedálů svého kola, ale stíny, déšť, mlha a prach se opět usilovně snaží vám to ztížit a zhoršují jak váš výkon, tak kvalitu vašeho řízení. A tak přivíráte oči a snažíte se zaostřit, ať z toho aspoň něco máte… 

Lidské oko je mimořádně citlivé na detaily v určitých barvách a neustále se měnící prostředí. Proto se vývojáři značky Oakley spojili a po 15 letech výzkumu přicházejí na trh s revoluční patentovanou technologií, která výrazně mění hranice sportu. Oakley Prizm™ je první technologie, která přišla se skly vyrobenými přímo na míru konkrétním sportům a aktivitám. Nejenže správně vybraná skla zvýší váš výkon, ale zážitek ze sportu nabere úplně jiný směr a vy budete nezastavitelní. Připravte se, protože tohle bude fakt jízda!

 

JAK SI VYBRAT SPRÁVNÉ BRÝLE?

 

V první řadě je potřeba uvědomit si, kde a jak budeme brýle používat. Brýlové čočky Oakley Prizm ™ jsou navrženy tak, aby zvýraznily potřebné barvy pro konkrétní sport. Navíc značka Oakley myslela i na ty, kteří nosí dioptrické brýle a nabízí modely, do kterých je možné dioptrie vsadit přímo podle potřeb zákazníka. Takže pokud jste doteď řešili problém, jak skloubit kvalitní sportovní a dioptrické brýle, i tento problém vám nyní odpadá. Modely určené k vsazení dioptrií jsou označeny značkou Rx (RX-ABLE) a Oakley jich nabízí dostatečné množství pro každé sportovní odvětví.

U nás na e-shopu tyto modely najdete označené značkou 

icon-rx-able

 

CYKLISTIKA / SILNICE – Prizm™ Road

Skla s úpravou Prizm ™ ROAD pomáhají cyklistům odhalit jemné změny ve struktuře silničních povrchů. Cyklista tak dříve vidí případné nebezpečí a může reagovat rychleji. Zlepšují viditelnost silnice, takže vás nepřekvapí překážky, jako jsou kameny a výmoly, cítíte se v jízdě jistější a více si ji užijete. Obloha a zeleň jsou barevně vylepšeny pro příjemnější zážitek z jízdy. Prizm ™ ROAD jsou vhodné také pro řidiče. 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

HORSKÁ KOLA / SJEZD – Prizm™ Trail

Skla s úpravou Prizm ™ TRAIL zvyšují kontrast v terénu, takže můžete rychle vidět překážky jako kořeny, větve a kameny. Vylepšují červenou a hnědou barvu, rostliny a barvy listí jsou živější a mnohonásobně zlepšují vidění v jasném světle, ve stínu i v prašných podmínkách. Skla jsou vhodná pro střední až jasné světlo. Prizm ™ TRAIL jsou vhodné také pro vysokohorskou turistiku a nadšence do běhání.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

MOTOKROS, ENDURO, ČTYŘKOLKY, BMX, DOWNHILL – Prizm™ MX

Skla s úpravou Prizm ™ MX zajišťují skvělé rozpoznání barev, vylaďují vizuální ostrost a optimalizují schopnost vidět. Výborný pro tyto sporty je model Oakley AirBrake Prizm MX – špičkové revoluční brýle v designu Jet Black. Brýle mají zvětšený rozsah periferního vidění o 35% díky optimalizovanému tvaru rámečku a větším sklům a ve standartu mají sklo PRIZM MX Bronze Lens z materiálu Plutonite s propustností světla 36%.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

GOLF – Prizm™ Golf

Skla s úpravou Prizm ™ GOLF vám pomohou odhalit textury trávy, které byste jinak mohli vynechat. Umožní vám skvěle analyzovat vaši hrací plochu a poskytnou vám tak výhodu nad vaším soupeřem.


 

SNOWBOARD / LYŽE – Prizm ™ SNOW

Skla s úpravou PRIZM ™ Snow jsou navržena tak, aby vám pomohla vidět kontrast při sjezdu v různých světelných a sněhových podmínkách. Oakley nabízí PRIZM ™ Snow v šesti různých barvách – PRIZM™ Black Iridium / PRIZM™ Sapphire Iridium / PRIZM™ Jade Iridium / PRIZM™ Torch Iridium / PRIZM™ Rose / PRIZM™ Hi Pink Iridium – kdy se např. pro jasnou oblohu doporučuje sklo PRIZM™ Black Iridium, polojasnou PRIZM™ Jade Iridium a pro zataženou oblohu PRIZM™ Rose

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

SPORTOVNÍ RYBOLOV – Prizm ™ DEEP WATER

Skla s úpravou PRIZM ™ DEEP WATER filtrují modré odstíny, zlepšují barevný kontrast, zvyšují kvalitu zelené a červené barvy a poskytují lepší přehled o tom, co se děje pod hladinou. Udržují bílé světlé, takže vám neunikne záblesk ryb. Vylepšená polarizace zabraňuje oslnění, takže si můžete vychutnat celé dny rybaření a plavby na lodi.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-